DJI_0060

Z/S Spainīši

Saimniecība Suntažu pagastā

Z/S "Spainīši" ir dibināta 1992. gadā. 

Sākumā darbības veids – dārzeņu audzēšana. Bet 2006. gadā, apvienojoties diviem puķkopjiem, darbības virziens mainījās.

2007. gads ir laiks, kad z/s “Spainīši” aizsākās puķu audzēšana. Sākumā tās bija sīpolpuķes – gladiolas, tulpes, narcises, hiacintes un citas. Šobrīd dārzniecībā tiek audzētas dažādas sīpolpuķes, peonijas un citas ziemcietes, arī nedaudz vasaras puķes. Puķes tiek audzētas gan grieztajiem ziediem, gan stādu realizācijai. Saimniecība ir Stādu audzētāju biedrības biedrs.

Saimniekiem stādi ir sirdslieta. Ilgās darbības laikā "Spainīšos" ir audzēti ļoti dažādi stādi, puķes, dārzeņi un ogas.
Pēdējos gados, sekojot tendencēm un klientu vēlmēm, "Spainīšos" tiek audzētas un piedāvātas sīpolpuķes, daudzgadīgās puķes un stādi grieztajiem ziediem. Saimniecība lepojas ar lielisku peoniju kolekciju. Ar daļu no kolekcijas variet iepazīties sadaļā peoniju katalogs.

"Spainīšu" saimniekiem un darbiniekiem neliels atelpas brīdis ir tikai dažos ziemas mēnešos. Pārējā gada laikā darbs noris no pirmā saules stara līdz vēlai naktij - ja ir vēlme piedalīties klientu iemīļotajos gadatirgos, tad darba nekad netrūkst.

Saimniecība regulāri piedalās Rāmavas pavasara izstādē, Stādu parādē Siguldā, Rudens stādu parādē Bulduros un Salaspils Botāniskajā dārzā, kā arī lielā daļā gadatirogs dažādās Latvijas pilsētās.

Audzējamās kultūras tiek izvēlētas pēc principa – kas patīk pašiem un ko vēlas citi puķu mīļotāji.

2016. un 2017. gadā tika pārstādīta peoniju kolekcija, kā arī klāt iegādātas daudz jaunas šķirnes. Tagad peoniju kolekcijā ir ap 400 šķirņu. Tirgošanā peonijas tiek piedāvātas podos, vismaz pusgadu apsakņotas.

 

  • Dārzniecībā var iegādāties dažādu vasaras puķu stādus (piemēram, atraitnītes, asteres, samtenes, salvijas, ledenes, begonijas, pelēkās krustaines, lauvmutītes, gazānijas, lobēlijas, akmeņsēkles, pelargonijas, verbenas, u.c.).
  • Ir iegādājamas arī dažādas ziemcietes (piemēram, vairāku šķirņu un krāsu pīpenes, flokši, astilbes, sauleskrēsliņi, delfīnijas, miķelīši, sudrabsveces, magones, monardas, kāršrozes, rudbekijas, u.c), arī dažādu šķirņu gladiolu sīpoli.
  • Tāpat var iegādāties arī aveņu stādus - gan vasaras, gan rudens šķirnes.

Stādus var iegādāties uz vietas dārzniecībā, kā arī pasūtīt ar piegādi. 

Ierašanās laiku dārzniecībā aicinām iepriekš saskaņot telefoniski.

 

Laicīgi piesakot vizīti pa telefonu (26009953 vai 29722057), iespējams apskatīt peoniju kolekciju klātienē.

2 (1)